Sähköisen asioinnin häiriö päättynyt
09.01.2026

Sähköisen asioinnissa ollut vika on nyt korjattu ja saapuneista hakemuksista tulee jälleen vahvistusviesti sähköpostitse ja lähetetyt hakemukset tulevat näkyville myös käsittelyseurantaan.
Häiriön vuoksi sähköisen asioinnin kautta lähetyistä hakemuksista ei tullut vahvistusviestiä hakemuksen saapumisesta sähköpostitse, eivätkä hakemukset näkyneet sähköisessä asioinnissa hakemusseurannan käsittelyseurannassa. Pahoittelemme tästä mahdollisesti aiheutunutta vaivaa.
Häiriön aikana lähetyistä hakemuksista ei lähde jälkikäteen viestiä, eivätkä häiriön aikana käsitellyt hakemukset tule takautuvasi näkyville käsittelyseurantaan. Häiriön aikana lähetetyt hakemukset näkyvät sähköisen asioinnin hakemusseurannan hakemusarkistossa.